Zatímco dřív měl kovový nábytek výsadní postavení jen v kutilských dílnách, dnes ho stále častěji najdete i jinde – v kancelářích, ordinacích, sportovištích nebo školách. A nečekejte oprýskané a nevzhledné kusy nábytku.
2. 3. 2011
Naopak – dost často jsou to krásné designové kousky. Oprýskaný povrch, děsivé odstíny barev, špatně doléhající dvířka a charakteristický vrzavý zvuk – pokud jste měli čest se starším kovovým nábytkem, pravděpodobně si myslíte, že není možné, aby v interiéru udělal parádu.
Kovový nábytek dnes
Kovový nábytek je ale v současnosti jeden z nejnovějších trendů v oblasti moderního nábytku. Nejčastějším materiálem je hliník, objevuje se ale i nábytek ocelový. Výrobci se dnes nebojí ani kombinací s dalšími materiály. Jeho části tak mohou být dřevěné, výjimkou nejsou ani prosklené přední stěny usazené v hliníkových rámech. Kolikrát vás ani nenapadne, že před sebou máte nábytek z kovu.
Kovový nábytek má dnes své pevné místo nejen v průmyslových interiérech, v šatnách ve školách a na sportovištích, ale i v kancelářích a v ordinacích lékařů. Bílé unifikované krabice nahradily pestré barvy předních stěn a hravé detaily. Možnosti, jak může nábytek vypadat, jsou široké a obvykle není problém přizpůsobit jeho vzhled individuálnímu přání.
Výhody kovového nábytku
A čím vůbec kovový nábytek v současnosti tak moc boduje? Nejvíc asi tím, že je naprosto nenáročný na údržbu. Zatímco dřevěný povrch musíte leštit a opečovávat, na kovový nábytek vám stačí vlhký hadřík a čas od času trocha saponátu. Je extrémně odolný vůči poškození a díky povrchové úpravě se vzhled materiálu nemění.
Přidejte si k tomu dlouhou životnost, velkou variabilitu systémů poliček a zásuvek nebo vysokou nosnost a musí vám být celkem jasné, proč po něm stále častěji sahají jak lékaři, tak ti, kteří si nově vybavují kancelář. Počáteční investice je srovnatelná s ostatními materiály a navíc se vám poté několikanásobně vrátí.