27. 8. 2023
Jaké parametry má mít pracovní židle, jak se liší pracovna pro leváka od pracovny pro praváka a při jaké teplotě se nejlépe pracuje? Na to a na mnoho jiných otázek týkajících se místnosti či koutku, v němž škrábete perem na papír a ťukáte do klávesnice počítače, jsme odpověděli například v článku Chcete chodit do práce v papučích? V domácí pracovně klidně.
Dnes se podíváme na konkrétní realizace, které jsme rozdělili do pěti skupin.
1. Pracovna pro velké šéfy
Masivní dřevo a velké luxusní křeslo, o němž se dá tvrdit, že pohodlnější je snad jen… no nic. V takových pracovnách vídáme ve filmech mocné průmyslové magnáty. I my se můžeme doma cítit jako oni, byť jde o trochu nákladnější záležitost.
2. Masová klasika
Stůl, židle, prostor pro počítač, nějaká ta polička, všechno hlavně co nejjednodušší a co nejúčelnější. Vždyť v jednoduchosti je krása, tak proč vymýšlet do pracovny nějaké originality?
3. Pracovna jako originální a inspirativní místo
Proč vymýšlet do pracovny nějaké originality? Protože v takové místnosti je pak radost přemýšlet. Neobvyklé prostředí může práci prospět, obzvláště lidem s povoláním, v němž je třeba přicházet stále s něčím novým.
4. Pracovna jako pro panenku
Ačkoliv pracovnám a pracovním koutům sluší spíše decentnější barvy a vybavení, můžeme si je zařídit i tematicky. To se však hodí především pro pracovní kouty, které se nepoužívají příliš často pro intenzivní činnost jako například psaní diplomové práce.
5. Pracovna ve skříni
Někdo si může připadat jako v rakvi, ale skříňové pracovny jsou prostě na trhu pracoven aktuálním hitem číslo jedno. Za úspěch vděčí hlavně nedostatku prostoru v mnoha bytech. Lampička, šanony, tužky a papíry rozházené po stole, za tím vším se zavřou dveře a v bytě se skví perfektní pořádek.