24. 9. 2020
Koupili jste nový dům či byt, nebo už se vám okoukal váš stávající nábytek a chcete svému bydlení dát zase trochu šmrnc? Ať tak, či tak, je čas na rekonstrukci. Výměna nábytku je nejjednodušší způsob, jak svůj domov osvěžit. Větší zásahy v podobě rekonstrukce už si žádají mnohem více času a především také peněz. Jaké máte možnosti financování rekonstrukce?
1. Zaplaťte to z vlastní kapsy
Vlastní finanční prostředky jsou vždy nejlepší formou, jak financovat rekonstrukci. Bohužel, ale málokdo má potřebné prostředky, aby to šlo tak hladce. A ani s úsporami vám peníze nemusí stačit. Financovat rekonstrukci kompletně z vlastního se hodí spíše pro někoho, komu nevadí, že se celá rekonstrukce potáhne i pár let. Tak dlouho se ale většině čekat nechce, a na řadu tak přichází půjčka.
2. Půjčte si na to v bance
Půjčka na rekonstrukci bytu je jedním z nejčastějších způsobů, jak zafinancovat rekonstrukci. Výhodou je, že nemusíte čekat, než naspoříte potřebnou částku, ale všechno předěláte a nakoupíte hned. REKOpůjčka od Raiffeisen stavební spořitelny navíc nabízí možnost půjčit si až 1 milion korun bez zastavení nemovitosti. To už na pořádnou rekonstrukci vystačí. Díky půjčce si tak svůj nový moderní domov můžete naplno užívat místo několika let za několik týdnů.
Před rekonstrukcí udělejte…
Než se pustíte do samotné rekonstrukce, udělejte si plán. Bez toho se totiž budete motat od jednoho ke druhému a z celé rekonstrukce se stane velký chaos. Na začátek si navrhněte, jak chcete, aby místnosti vypadaly – rozvrhněte si rozložení nábytku, nezapomeňte do plánku zanést i dveře, okna a případně i zásuvky, ať víte, kam dát televizi a lampy.
Samotný návrh si můžete nechat připravit i zkušeným designérem či architektem, který vám s rekonstrukcí pomůže. Navíc, díky odborné pomoci dokážete ušetřit peníze, jelikož vám poradí i s výběrem správného materiálu, vše sladí a vysvětlí vám možnosti ve vašem cenovém rozmezí. Nebudete tak muset běhat z obchodu do obchodu a porovnávat ceny a výhody jak materiálů, tak třeba i podlah nebo dlaždiček a dalších věcí.
Kromě návrhu je také velmi praktické mít plán prací, stanovený rozpočet (alespoň orientační, kolik chcete na rekonstrukci použít) a také seznam nábytku a dalších věcí, které budete kupovat. Dopředu si udělejte průzkum na internetu, zjistěte, co se vám líbí, jaké jsou aktuální trendy, jaké barvy zrovna frčí, nebo v jakém stylu chcete své bydlení zařídit.