28. 4. 2022
K nerušenému spánku bez obtěžujících příznaků alergie vám pomůže antialergenní polštář. Jaký bude ten ideální pro vás?
Pro všechny, kteří trpí alergií, může být téměř nemožné dobře se vyspat. Projevy přecitlivělosti mohou být různého charakteru, od chronické rýmy přes nepříjemné svědění a ekzém. A jaká je nejčastější příčina?
Na vině jsou roztoči
Alergické reakce v ložnici způsobují ve většině případů roztoči. Přestože je okem neuvidíte, můžou způsobit značné nepříjemnosti. Tito tvorové z řádu pavoukovců se živí plísněmi, kvasinkami a také odumřelou lidskou kůží. Není proto divu, že se jim daří právě v lůžkovinách - jejich útočištěm jsou polštáře, peřiny i matrace.
Pravdou je, že roztočů se v domácnosti nikdy nezbavíte úplně. Díky úklidu, hygieně a antialergennímu polštáři však můžete výrazně eliminovat jejich množství a zabránit tak obtěžujícím příznakům alergie.
Antialergenní polštář pro zdravý spánek
Výběr polštáře pro alergiky nemusí být žádná věda, když víte, čím se řídit. Představujeme vám proto několik tipů, podle kterých vyberete antialergenní polštář na míru vašim potřebám a získáte z něj maximum.
Základním pravidlem v boji proti alergii je vybírat polštáře spíše ze syntetických materiálů. Polštáře z prachového peří či ovčí vlny sice nabízí své výhody, ale polštáře z dutého vlákna představují v tomto případě vhodnější variantu.
Pokud jste alergik a přeci jen toužíte po přírodním materiálu, skvělou alternativou můžou být polštáře s přírodní úpravou. Na trhu jsou dostupné polštáře s úpravou například levandule či aloe vera. Za zvážení stojí jistě i antialergenní polštáře s antibakteriálními vlastnostmi. Do některých polštářů se přidává také stříbro, které zajišťuje antimikrobiální a antiseptické účinky.
U nákupu polštáře to však nekončí, klíčová je i pravidelná a důkladná údržba ložnice. Proto vždy ověřte, na kolik stupňů lze polštář prát. Ideální polštář pro alergiky by měl být vyvařovací, tedy takový, který lze prát při teplotě vody do 95 °C. Důvod je prostý, při nižší teplotě vody byste se nezbavili všech mikroorganismů a roztočů. Antialergenní polštáře perte alespoň jednou ročně, nejlépe dvakrát za rok. V ložnici také nezapomínejte pravidelně vyvětrat.
A pokud plánujete nákup kvalitního polštáře pro alergiky, podívejte se na stránky českého výrobce lůžkovin Picaso Manufactury, kde najdete nejen antialergenní polštáře na míru vašim přáním.