17. 11. 2020
Ovládat celou domácnost, respektive zařízení v ní, z jednoho centra a pomocí mobilu nebo tabletu, to už dávno není sci-fi. Naopak je to příjemná přítomnost a čím dál větší součást budoucnosti.
Součástí chytré domácnosti dnes už může být prakticky jakékoli zařízení nebo jakýkoli spotřebič, který takové definici vyhovuje. Pokud si chcete vlastní bydlení takto vybavit, dejte při výběru pozor na to, aby zařízení komunikovala nejen s ovládacím zařízením, ale i mezi sebou.
Chytré osvětlení pro dokonalý pocit z domova
Zářivky patří na operační sál, ne do útulného bydlení. S chytrými žárovkami si jednoduše nastavíte intenzitu svícení, teplotu a barevný odstín světla. Kromě toho můžete stanovit taky intervaly rozsvěcení a zhasínání po dobu své delší nepřítomnosti, což může odradit nejednoho zloděje. Chytrou žárovku využijete v lustru, ale klidně v lampičce.
Zdroj: pixabay.com
Chytrá zásuvka pro váš přehled o energiích
Díky chytré zásuvce a připojení k Wi-fi nebo Bluetooth zase můžete mít kontrolu nad svými spotřebiči. Na dálku můžete chytrou zásuvku vypnout a nemusíte se dál obávat, že jste v ranním spěchu nechali zapnutou žehličku na vlasy. A představte si, že budete moci zapínat a vypínat spotřebiče, aniž byste u nich museli být. Stačí chytrou zásuvku spárovat s mobilním zařízením a je hotovo.
Aby toho nebylo, dokáže vám tato vymoženost třeba i zachránit byt nebo dům. Sama totiž přijde na to, že se některé připojené zařízení nechová zcela standardně, a tak ho sama odpojí, aby nedošlo ke zkratu. Je to tedy investice, která se vám zhodnotí nejen tím, že budete plně ovládat domácnost, ale třeba i tím, že vám ušetří nemalou částku za nápravu případných škod.