21. 2. 2020
Jestli doma přemýšlíte o využití každého centimetru, bude pro vás tahle myčka perfektním řešením. Potřebuje totiž jen 45 cm na šířku. Zároveň si můžete vybrat, jestli se vám bude hodit spíš volně stojící, nebo vestavěná. Zatímco vestavěná myčka nádobí 45 cm široká se dá zabudovat do kuchyňské linky tvořené na míru, ta volně stojící může být v prostoru, jakkoli to uznáte za vhodné.
Užší myčky budou vždycky plně vyhovovat menším domácnostem, jednom nebo dvěma lidem.
Rozdíly mezi běžnou a slim myčkou nádobí
Od šířky myčky se odvíjí i další její charakteristiky. Obvykle nepojme tolik sad nádobí, ale právě i slim myčka může nakonec umýt i jedenáct sad najednou, když bereme sadu jako mělký a hluboký talíř, dezertní talířek, šálek a podšálek a nakonec příbor.
A jak je na tom užší myčka se svou spotřebou? Obecně je výrobci pouštějí do světa tak, aby sloužily v energetické třídě A+ a výš. Když si vezmeme, že za rok využijeme 280 běžných mycích cyklů, můžou náklady na jedno mytí ve třídě A+ znamenat 3,70 Kč, ve třídě A++ asi 3,50 Kč a ve třídě A+++ 3,20 Kč.
Průměrná myčka spotřebuje 10-15 litrů vody. Oproti ručnímu mytí v zašpuntovaném dřezu tak můžete ušetřit až 5 litrů vody.Zdroj: www.bigstockphoto.com
Pozor na hlučnost
Myčku si vybírejte nejen podle rozměrů, ale podle dalších parametrů – k těm nejdůležitějším patří hlučnost, aby vás myčka při práci nerušila, když budete chtít nerušeně odpočívat. Hluk standardní myčky se pohybuje kolem 50 dB, ty s tichým chodem nepřesahují 40 dB. Zvlášť v menším prostoru by vám mohl hlučnější spotřebič brzy začít vadit.
V designu, který oceníte
Ani myčka nádobí nemusí být jen praktická. Snadno se může stát designovým prvkem vaší domácnosti, stačí si jen vybrat, jaký se vám bude hodit.