Jste zde

Tipy, jak se přestěhovat a nezbláznit se z toho

stěhovací krabice Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zvládněte stěhování bez zbytečných starostí a nervů. Víme, jak si ho naplánovat, a prozradíme vám několik tipů, které vám stěhování do nového ulehčí.

30. 1. 2021

Stěhování je složitý proces a nepatří zrovna k oblíbeným činnostem. Přináší sebou mnoho starostí, zařizování, námahy i velký nápor na vaše nervy. Pojďte se přestěhovat s námi. Známe zaručené tipy a triky, které vám stěhování ulehčí

S plánováním a organizací začněte včas!

Na stěhování se začněte připravovat minimálně měsíc dopředu! V práci si zařiďte dovolenou nebo neplacené volno, na které máte podle zákona nárok, a začněte shánět obalový materiál, různě veliké krabice a plastové přepravky na stěhování.

Zvažte nákup vakuových pytlů, které jsou ideální k uskladnění textilu. Pojmou hodně oblečení, ale přitom nezaberou spoustu místa. V případě, že se rozhodnete využít stěhovací firmu, je nejvyšší čas ji kontaktovat

bigstock-moving-company-worker-packing-347975380.jpg

stěhovák nad krabicemi
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Kompletní stěhovací servis, který poskytuje většina stěhovacích firem, vám ušetří spoustu stresu a námahy, ale musíte si za něj připlatit nemalou částku. 

Jako první začněte balit drobnosti, sezónní oblečení a věci, které nepotřebujete ke každodennímu životu. Věci, které nepoužíváte, a oblečení, které už dávno nenosíte, nemilosrdně vyhoďte! Čím více věcí vyhodíte, tím lépe. 

Tip: Do krabice se snažte naskládat co nejvíce věcí. Dbejte však na to, abyste krabici nepřetížili a aby ji bez problémů unesl jeden člověk sám. 

Na zabalené věci určené ke stěhování si vyčleňte jednu místnost nebo místo v ložnici. Krabice vám tak nebudou na každém kroku překážet.

Zabalené krabice čitelně označte

Do krabic nemíchejte věci z různých místností a každou krabici pečlivě označte. Ideálně z obou stran. Při vybalování věcí v novém bytě, budete přesně vědět, do jaké místnosti krabice patří. 

Krabice také doporučujeme očíslovat. Budete mít větší přehled a ihned zpozorujete, když se vám nějaká krabice zatoulá. 

Křehké věci zabalte do novin nebo bublinkové fólie a krabici označte viditelným nápisem “křehké”. 

Do jedné z krabic uložte všechny kabely, nabíječky, ovladače a nářadí, které budete potřebovat ke smontování nábytku. Krabici jasně označte a mějte ji stále po ruce. Šrouby a spojovací materiál pro montáž přilepte přímo k demontovanému nábytku. 

Buďte připraveni na první dny v novém

Do kufru si zabalte všechny věci, které budete potřebovat první dny. Kromě čistého oblečení a toaletních potřeb nezapomeňte ani na granule pro vašeho čtyřnohého mazlíčka nebo na tabulku čokolády, která zmírní stres, a energy tyčinku, která zažene hlad.

Ujasněte si, kde budete spát, a podle toho se zařiďte. Postačí vám na první dny karimatka a spacák nebo si vybalíte matrace a ložní prádlo? 

bigstock-open-refrigerator-or-fridge-do-374568595.jpg

otevřená lednice
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Na stěhování připravte i vaší lednici s mrazákem. Snězte všechny zásoby a den předem ji odmrazte. Námraza, která by povolila během stěhování, by mohla poškodit mnoho věcí. 

Klíče od nového i starého bytu, kontakt na stěhovací firmu a důležité dokumenty, které jsou potřeba při stěhování, mějte neustále po ruce. 

V den stěhování zachovejte chladnou hlavu a neodmítejte pomoc

Několik dní před stěhováním informujte sousedy, aby nevznikl boj o výtah, a na den stěhování se snažte zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz

V den stěhování nepanikařte a nebojte se požádat o pomoc vaše příbuzné a kamarády. Určitě rádi pomohou s hlídáním dětí, s vařením nebo s odnosem několika krabic. Starý byt před předáním klíčů důkladně zkontrolujte, abyste v něm nic nezapomněli.