Pokud několikrát do týdne zamáčknete budík a pak všude dobíháte na poslední chvíli, zauvažujte o změně. Na trhu jsou totiž budíky, které už vás usnout nenechají, jsou totiž extrémně rychlé i hlasité.
27. 8. 2012
Mimochodem – poprvé byl budík použitý prý v roce 1380. Používat ho začali mniši z kláštera v Norinberku, a tak už se jim nestávalo, že by zaspali na ranní modlitbu. Otázkou ovšem je, zda neusínali pak přímo během ní.
Dnes většina z nás – po éře mechanických budíků, elektronických budíků a radiobudíků – používá budíky integrované do mobilních telefonů. Jenže – zamáčknutí nepříjemného zvonění je pekelně snadné a zaspání je na světě. S následujícími kousky se vám to ale nestane!
Extrémně hlasitý budík
Vypadá jako dynamit a během noci nevydá jediný zvuk. Nejde totiž o mechanický budík, takže netiká. V okamžiku, kdy přijde na buzení, se na něm rozsvítí diody a budík začne s odpočítáváním. V tuhle chvíli má člověk ještě šanci ho zamáčknout – pokud to ale neudělá, přijde výbuch. A ten je pořádně hlasitý!
Pokud toho vydržíte opravdu hodně, pořiďte si tento budík v podobě dynamitu. Místo zvonění se dočkáte ohromného výbuchu. Zdroj: www.007-toys.cz
Sám výrobce doporučuje zvážit, jestli jste dostatečně odolná povaha na tento trochu drastický způsob buzení. Tohle je totiž zvukově úplně jiná liga než klasické drnčení budíku! Budík/dynamit je k mání v internetových obchodech, které se specializují na netradiční dárky a pořídit se dá už za pět set korun.
Budík integrovaný v koberci
Další kousek je nepoměrně dražší – budík integrovaný v koberci totiž pořídíte za zhruba 300 dolarů. Vymyslel ho designérský tým Sofie Collin & Gustav a zvonit přestane až ve chvíli, kdy se na něj postavíte plnou vahou.
Autoři tedy zjevně počítají s tím, že člověk, který už je donucený vymotat se z peřin a postavit nohy na studenou podlahu a následně na kobereček, se už do peřin nevrátí.
Aby přestal budík integrovaný v koberci zvonit, musíte se na něj postavit plnou vahou. Bude se vám pak ještě chtít schovat se pod peřinu? Zdroj: www.emag.cz
Chyť mě, jestli to dokážeš!
Ostatně na pohybu staví i další dva exempláře. Tím prvním je designový budíček Clocky. Ten poprvé zazvoní jako klasický budík. Pokud ale spáč použije funkci oddálení buzení, pak se Clocky při dalším alarmu rozjede po nočním stolku, seskočí z něj (výrobce uvádí, že bez problémů ustojí „skok“ z jednoho metru) a upaluje si to pryč.
Během své zběsilé jízdy samozřejmě hlasitě zvoní (arzenál zvuků má široký) a bliká – to aby člověk věděl, kam za ním běžet, když je tma. Pořídit se Clocky dá od zhruba 700 korun.
Clocky je budík, který musíte nejdřív chytit. Jezdí totiž po pokoji, hlasitě zvoní a bliká. Zdroj: budiky.com
Budík-helikoptéra pak pro změnu s prvním zazvoněním vystřelí do vzduchu vrtuli, kterou musí spáč chytit a posadit zpátky na místo – i v tomto případě budík zvoní, dokud nedojde k návratu ztracené vrtule, a vyjde na podobnou částku. Clocky ale vypadá lépe.
Tohle se nedá poslouchat!
Do sorty originálních budíků patří rozhodně i budík, který sice vypadá jako klasický mechanický, ale místo tradičního „crrr“ se z něj ráno ozývá VELMI hlasité vzdychání slečny z „filmů pro dospělé“. A tady člověk opravdu rychle pospíchá na to, aby ho zaklapl. Zvláš´t v panelákovém bytě, kde jsou stěny z papíru. Jako na venkově si pak člověk připadá s budíky, které bučí a chrochtají.
I tento kousek musíte nejdříve chytit, aby přestal zvonit. Zdroj: www.mirecekp.net
Eko budík fungující na vodu a víno
Poslední kousek, který jsme na internetu objevili, sice zaryté spáče z postele asi nedostane, ale „dostal“ nás svým pohonem. Jde totiž o budík, který pohání voda. Podle výrobců pracuje na jednoduchém principu galvanického článku a na jedno naplnění bez problémů funguje asi dva týdny. Pokud vodu navíc trochu osolíte, pak funguje ještě déle.
Snese prý i náplň z červeného vína a zatímco ještě před pár lety byl k dostání jen v zahraničí, dnes už není problém ho pořídit i u nás.
Přidejte se k nám a sledujte aktuální novinky ze světa bydlení!