Jste zde

Jak zesílit slabou wifi: Anténa směřuje do místnosti a pozor na zrcadla a chůvičky

bílý wifi router Zdroj: www.bigstockphoto.com
Fotky se nenačítají, videa se zasekávají a vám už dochází trpělivost s vaším internetovým připojením? Pojďte s námi poznat nejčastější příčiny slabého wifi signálu! Na vině nemusí být vždy poskytovatel internetového připojení. Chyba může být i u vás doma.

13. 7. 2020

Připojení k internetu je standardem většiny domácností. Slouží ke komunikaci, k práci i k získávání a vyhledávání informací. Život bez něj si tak už nedokážeme představit. Existují však chvíle, kdybychom s ním nejraději praštili, respektive praštili se zařízením, které neustále stávkuje, jelikož se potýká s velmi slabým signálem.

Než však začnete zuřivě volat na infolinku, měli byste si uvědomit, že chyba může být i u vás doma! Naše jednoduché triky, jak zesílit wifi signál, zvládnete svépomocí a bez odborníka.

bigstock-modern-dual-band-wireless-rout-287294845.jpg

wifi router
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Intenzita wifi signálu klesá s rostoucí vzdáleností i s množstvím překážek, které jsou signálu stavěny do cesty. 

Router: Kam s ním?

Špatné umístění vysílače wifi signálu je nejběžnější problém. Nevzhledný router schováváme do skříně, za nábytek, do rohu místnosti nebo ho umisťujeme na zem pod sedací soupravu. Prostě tak, aby nebyl vidět!

Jenže, právě to je ta chyba, která způsobuje, že bojujete se slabým signálem. Router by měl být umístěný minimálně ve výšce očí a vysílanému signálu by nemělo stát nic v cestě. 

bigstock-wifi-transmitter-router-on-th-335480611.jpg

wifi router v zásuvce
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Anténu vašeho routeru nenechte směřovat do zdi! Nasměřujte ji co nejvíce do prostoru.

Router se snažte umístit také do středu vašeho bytu či domu. Signál lépe pokryje všechny části vaší domácnosti, a vy tak na druhém konci bytu nevykvetete z dlouhého načítání webové stránky. 

Signálu nestavte do cesty překážky

Signálu, který je vysílán z vysílače, nestavte do cesty masivní nábytek, akvárium ani před ním nezavírejte dveře. Snažte se, aby váš přijímač byl co nejvíce na dosah vysílači. 
Velkým problémem jsou i velmi silné zdi a velká zrcadla. Pokovená vrstva a veškeré kovové povrchy totiž odráží signál. 

Pozor na vzájemné rušení wifi signálu

Dětská chůvička, mikrovlnná trouba, bezdrátové herní ovladače nebo reproduktory a počítačové kabely. I to jsou častí narušitelé wifi signálu. Spotřebiče totiž fungují na podobné frekvenci a vydávají elektromagnetické záření, které může signál wifi rušit. 

Dalším možným důvodem zpomalení rychlosti přenosu jsou i ostatní wifi sítě ve vašem okolí i některé druhy zářivek. 

bigstock-wireless-router-and-man-using-211482115.jpg

router na pracovním stole
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Pamatujte na to, že vlny se nejlépe šíří do strany a dolů. Ve vícepatrovém domě proto umístěte váš router spíše do druhého patra. 

Zkuste signál zesílit

Možností, jak zesílit signál wifi, máte hned několik. Pomoci může silnější anténa i zesilovač wifi, který si můžete za několik stokorun koupit nebo jednoduše vyrobit z alobalu, který vytvarujete do tvaru písmene U. Tím, že router umístíte do středu písmene, vytvoříte mantinel, který bude odrážet bezdrátové vlny do místnosti, a naopak bude zabraňovat jejich průniku k sousedům.