29. 11. 2023
Chcete mít na zahradě psa nebo kočku, ale současně chcete mít své vzácné rostliny v bezpečí? Nebo chcete dopřát výběh svému králíčkovi, ale bojíte se predátorů v podobě kun, lišek a sousedových koček?
Silnice, jedovaté rostliny, zaběhnutí zvědavých mazlíčků… ať už jsou vaše obavy jakékoliv, vyřeší je správně postavený ohradník pro domácí zvířata.
Jak vybrat elektrický ohradník pro domácí mazlíčky?
Při výběru ohradníku pro domácí zvířata je nejlepší řešení sáhnout po kompletní sadě. V té se zpravidla nachází téměř vše, co je k jeho instalaci potřeba.
Pro instalaci a provoz ohradníku
- Zdroj impulsů,
- vodivá síť,
- zemnící tyč,
- propojovací kabely,
- akumulátor,
- výstražnou tabulku.
Sada by měla obsahovat vše s výjimkou výstražné tabulky, kterou je obvykle potřeba koupit zvlášť.
Instalace ohradníku
Už máte vše doma a váháte, co s tím? Konstrukce je opravdu jednoduchá a pokud koupíte celou sadu, bude součástí i návod na to, jak ohradník pro vaše mazlíčky sestavit.
Pokud se budete držet obecných bodů, které je potřeba dodržovat při stavbě ohradníků pro koně i králíka, budete mít za chvilku ohradník připravený k plnění funkce.
Obecná pravidla při instalaci ohradníku na zahradě i na pastvinách
Ohradník je potřeba stavět na čistém terénu bez vysoké trávy a dalších překážek, které by mohly vést ke ztrátě napětí.
Velmi důležité je důkladné uzemnění, ke kterému slouží zemnící tyč. Pro maximální funkci by měla být tyč v zemi umístěná alespoň do hloubky jednoho metru.
Ke spojení vždy používejte spojky, nikdy nespojujte vodiče uzlem, nezapomeňte ani na to, že se vodič nesmí dotýkat země.
Pokud veškeré zásady dodržíte, už se o své mazlíčky ani rostlinky bát nemusíte.
Chcete se dozvědět více typů nejen na téma ohradníků? Navštivte Ketris.cz, e-shop pro chovatele domácích mazlíčků i hospodářských zvířat.